Pre matky, ktoré majú svoje deti na opačnom brehu...


Zážitková arteterapia so Zuzanou Medzay


Milé matky, ktoré ste pochovali svoje deti a ani po rokoch neviete, ako s tou bolesťou žiť…

Som jedna z vás… Pred 8 rokmi som pochovala svojho 14mesačného synčeka a manžela (ja som po tejto autonehode bola na chvíľu mŕtva, potom som ležala nehybne na nemocničnej posteli, následne som si odsedela zopár mesiacov na vozíku, chodila na terapiu a snažila sa nejako prežiť zo dňa na deň….)

Teraz som však tu a ako vyštudovaná arteterapeutka Vám ponúkam zdielať svoje pocity v uzavretej svojpomocnej skupine.

Som presvedčená, že dostávate množstvo osvedčených rád, ale nikto nedokáže pochopiť a precítiť Vašu bolesť. Snáď len ten človek, čo to prežil. Svojpomocná skupina slúži na to, aby sme sa podelili so svojimi pocitmi v bezpečnom a chápajúcom prostredí. Mojím zameraním a liečbou je arteterapia a teda okrem rozhovorov, podpory a zdieľania sa, budeme maľovať a tvoriť. Prostredníctvom toho môže umenie liečiť a pretvárať bolesť.

Čo budeme robiť?

Maľovať a rozprávať sa. Nemusíte mať výtvarné nadanie. Arteterapia nie je o technike maľovania a o peknom výsledku. Arteterapia lieči svojím procesom. Budete tvoriť s rôznymi farbami a materiálmi ako napríklad akvarel, tempery, akryl, hlina, drôt, rôzne prírodné materiály a samozrejme enkaustikou - maľbou horúcim voskom. 

Jednotlivé stretnutia budú na seba nadväzovať a podľa Vašich potrieb budeme prechádzať témami ako:

  • Mozaika môjho života už bude mať prázdne miesto ... no je to jediné miesto, ktorým môže prúdiť bolesť a zároveň láska... 
  • Práca s bolesťou a jej transformácia
  • Dýcham ... tak žijem... a niečo s tým urobím...
  • Bolesť... čo mi pomáha pre život...
  • Rozlúčka...
  • Aj keď tu nie si... navždy budeš mojou súčasťou...
  • Pokora a úcta voči životu
  • Pokora a úcta voči smrti


Ponúkam 12 celodenných stretnutí:

1x za mesiac od 10.00 do 18.00 hod

Prvé stretnutie pravdepodobne február 2018

Miesto stretávania: Sladovnícka 15, Trnava (ateliér Zuzana Medzay)

Cena za jedno stretnutie: 55,00 EUR (v cene sú zahrnuté všetky tvoriace materiály a drobné občerstvenie.)

V harmonograme dňa, bude priestor na obed – v blízkosti ateliéru CityAréna Trnava s množstvom reštaurácií, alebo miest na príjemnú pauzu).

Milé záujemkyne o prácu na sebe a so svojou bolesťou,

trvalo mi takmer osem rokov, aby som v sebe pocítila úctu k smrti a zároveň úctu k životu. V dnešku viem prežívať život so smiechom, radosťou a samozrejme aj so slzami a bolesťou. To všetko je život. Žijem si konečne svoju každodennosť, ktorú považujem za dar a v ktorej Vás rada stretnem a spoznám a možno svojím sprievodom aj pomôžem... Prihláškový formulár pre kurz arteterapie

Prosím Vás o uvedenie vašich kontaktných údajom: Vaše meno a adresu, kvôli zaslaniu faktúry na tento kurz, prípadne ak máte otázky tak môj mobil je 0944 148 091. Ďakujem. V prípade záujmu sa môžu prihlásiť aj otcovia - muži, ktorí si nevedia pomôcť s bolesťou a majú potrebu spolupatričnosti.

 
 

Krátke výpovede o mne z tlače...