DARČEKOVÁ POUKÁŽKA 

- kurz starodávnej enkaustiky pre rok 2022

 


Drahí milovníci enkaustiky prípadne členovia v rodine, ktorí máte doma človeka, ktorého milujete a on/ona zase miluje starodávnu enkaustiku :-) 

Presne pre Vás je tým pádom tento spôsob obdarovania. 

Máte možnosť darovať dar v podobe darčekovej poukážky. Obdarovaný si môže vybrať dátum v rôznych voľných termínoch podľa želania, prípadne ma kontaktovať mailom alebo telefonicky. 

Kurzy začnem ponúkať v roku 2022 podľa platných nariadení. Všetko v rámci s ohľadom na situáciu Covid. 

Darca sa môže rozhodnúť v akej sume si želá darčekovú poukážku. Darčeková poukážka bude platná do konca roka 2022. 

Základný kurz (tvorba obrazu 60x40 cm alebo 45x45cm) stojí 130,00 EUR

CENA  ZÁKLADNÉHO KURZU - 130,00 EUR zahŕňa jedno miesto na kurze v skupine, cca 5 hodín tvorby, v prípade potreby dokončenia obrazu aj viac a kvalitný materiál k tvorbe, môj odborný sprievod, ktorý je často plný radosti :-) 


PROSBA: Prosím Vás drahí priatelia. Ja som človek, ktorý dodržiava pravidlá, o to viac ak ide o naše zdravie. Neprijmem človeka, ktorý odmietne rešpektovať pravidlá OTP, prípadne nejaké iné nastavené v roku 2022, kvôli bezpečiu ostatných ľudí v skupine. 

Ďakujem za pochopenie. Ide mi o bezpečie zdravia môjho aj vášho.AKO VYZERAJÚ KURZY STARODÁVNEJ ENKAUSTIKY ?

Tvorí sa pod mojím vedením. Každý si môže vytvoriť krásny a zaujimavý obraz starou pôvodnou enkaustikou na drevo. Rozmer obrazu na ktorý budete tvoriť je 60 x 40 cm alebo 45 x 45 cm, prípadne podľa voľby na mieste. Budeme pracovať prírodnými voskami a živicami, pigmentami, teplými voskami aj studenou kvalitnou technikou RaF, ukážem vám prekrásnu silu ohňa a šelaku pri tejto krásnej tvorbe a odídete určite s obrazom o ktorom by ste neverili, že také niečo by ste niekedy dokázali vytvoriť. 

PS: Jeden z mojich talentov je vytiahnuť z vás takú kreativitu a slobodu o akej ani netušíte :-) Veď ja sama zostávam na týchto kurzoch šťastná, akú krásu v slobode dokážete vytvoriť. Tí, čo ste už u mňa boli a poznáte to, viete, že si môžete vybrať aj iné rozmery, treba mi to však včas dať vedieť, kvôli príprave (minimálne 3týždne pred kurzom)


Ponúkam inšpiráciu zároveň na FB stránke, ktorá je plná vytvorenej krásy, lásky, hĺbky vo vašich obrazoch z kurzov starodávnej enkaustiky :-)


OBJEDNÁVKY DARČEKOVEJ POUKÁŽKY:

Je potrebné sa prihlásiť e-mailom cez formulár, prípadne telefonicky. 

Poslať mi: 

- fakturačné údaje

- hodnotu EUR darčekovej poukážky, ktorú chcete darovať 

- adresu kam mám poslať darčekovú poukážku (posielam ju okamžite po úhrade prvou triedou vytlačenú na krásnom zlatistom papieri v darčekovej obálke) Objednavka darčekovej poukážky - kurz starodávnej enkaustiky


KRÁTKE INFORMÁCIE O PÔVODNEJ ENKAUSTIKE:

Dejiny enkaustiky siahajú najmenej do starovekého Grécka, minimálne do 5.storočia pred naším letopočtom, hoci sa z tejto doby žiadne maľby nezachovali. 
Enkaustický obraz bol vyvinutý vďaka starovekým gréckym lodeniciam. Gréci nanášali povlaky vosku a živíc proti poveternostným vplyvom na vojnové lode. Čoskoro pridali pigment (farbu) do vosku a práve toto viedlo k rozvoju novej techniky a vzniku enkaustiky, pretože prvé obrazy vznikli vraj práve na povrchu voskového trupu lodí. Tak sa zrodila nová technika – enkaustika.  
Zmienku o tejto technike nájdeme dokonca v Homérovi. Podľa neho boli bojové lode, ktoré bojovali v Tróji maľované práve voskom. 
Väčšina našich vedomostí o tejto ranej tvorbe pochádza od rímskeho historika Plínia. Plínius mal veľmi málo priamych znalostí o metódach tejto techniky, no podľa neho bola enkaustika používaná pri maľbe portrétov, pri maľbe scén z mytológie na paneloch, pri farbení mramoru a terakote a pri prácach na slonovinových kostiach.  
Väčšina zachovaných príkladov ranej enkaustickej maľby sú rímsko-egyptské dosky známe ako Fajjúmské portréty, objavené v Havari. Tieto malé múmiové portréty sú namaľované na drevených doskách.  
Enkaustické maľby sa používali až do stredoveku. Potom sa používala len veľmi zriedkavo táto technika a jej nový rozkvet nastal v Nemecku v druhej polovici 19. storočia. Nemecký rozkvet pokračoval až do začiatku 20.stor.  
Výhody enkaustiky spočívajú v tom, že materiály nepodliehajú normálnym atmosférickým zmenám a nerozťahuje sa teplom ani sa nezráža v chlade. Povrch enkaustickej maľby je treba chrániť akurát pred odieraním. 
Enkaustická maľba spočíva v zmiešaní včelieho vosku, rôznych bielych voskov a damary alebo iných prírodných živíc a v nanesení za horúca na povrch podložky. Enkaustika patrí k najstálejším zo všetkých maliarskych prostriedkov, pokiaľ použijeme stále pigmenty a obrazy nevystavíme vysokým teplotám, ktoré by mohli roztaviť tvrdý voskový povrch. 

viac...